Kanguru Haber

‘Zübük’ Filmi Ezel Akay Tarafından Yeniden Çekiliyor

‘Zübük’ Filmi Ezel Akay Tarafından Yeniden Çekiliyor

Zübük daha önce Kartal Tibet’in yönetmenliğinde, senaristliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı başrolünü Kemal Sunal’ın oynadığı film olarak hatırlardadır.

Yönetmenliğini Ezel Akay’ın yapacağı filmin senaristinin Haldun Çubukçu, sanat yönetmenliğini Naz Eray’ın yaptığı Zübük’ün başrol oyuncusu ve diğer rollerinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Ezel Akay’ın filminin ise daha kara mizah tarzda ele alındığı ve Amerika’nın Türkiye’ye girdiği, süt tozları, lollipoplar, naylon kadın çoraplarının renkli birer ayrıntı olduğu filmde döneme ait bütün özellikler es geçilmeden şenlikli bir şekilde, müziğin de katkısıyla yeniden kurgulanıyor.

Film sloganında Aziz Nesin’in kitapta vurguladığı “Hepimiz Zübük olmasaydık Zübük olmazdı” temasını başat alıyor.

Eskişehir Odunpazarı’nda belediyenin de katkısıyla çekimlerine yakında başlanacak olan filmin, gelirinin bir kısmının Nesin Vakfı’na bırakılacağı öğrenildi.

Zübük’ ün Değil, Onu ‘Zübükleştirenlerin’ Hikayesidir

zubuk-filmi-ezel-akay-tarafindan-yeniden-cekiliyor-2-kanguru-haber-com-737x660

Ezel Akay, film çalışmalarına ilişkin şunları belirtiyor: “50’lerin politik atmosferini hicveden bu romanın yeni bir sinema uyarlamasını yaparken, aslında romandaki karakterlerin, kasaba atmosferinin, Marshall yardımıyla başlayan derin Amerika hayranlığının ve Celal Bayar’ın ünlü sözü ‘Türkiye bir küçük Amerikadır!’ görüşünün izlerini taşıyacak bir komedinin çok eğlenceli ve ilham verici olacağını gördük. Zübük bir ‘Karakterler geçidi’dir. Yani romanda da söylendiği gibi Zübük’ün değil, onu ‘zübükleştirenlerin’ hikâyesidir.

Eskişehir Odunpazarı’nda Belediyenin de desteğiyle yaratacağız bu ‘Kasaba’yı. Odunpazarı, neredeyse bu film için hazırlanmış bir ‘dekor’muş, bizim uğraşmamıza gerek kalmadan tüm mekânlar zaten hazırlanmış…

Ali Nesin’in başkanlığındaki Nesin Vakfı da bu projenin ortağı! Tüm elde edecekleri gelir de tabii Nesin Vakfı’nın Çocuk Evi’ne, Matematik ve Felsefe Köyü’ne katkı sağlayacak. Film gişesi yükseldikçe projenin yapımcıları da vakfa ek kaynak yaratacaklar.

Kaynak: OdaTV

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ