Kanguru Haber

Viyana’da Kesilen Geğirme Cezası İstanbul’da Ödendi

Viyana’da Kesilen Geğirme Cezası İstanbul’da Ödendi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir büfede soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirdiği için “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle para cezasına çarptırılan ve bir anda sosyal medyada gündem olan Avusturyalı Edin Mehic, KasapDöner’in davetlisi olarak İstanbul’a geldi.

“Bu Kadar Büyüyeceğini Tahmin Etmemiştim”
KasapDöner’in Ortaköy’deki restoranında ağırlanmadan önce bir rehber eşliğinde İstanbul’u gezen Mehic, restoranda ise Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün’le döner yiyip kola içti. Etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehic, “Doğrusu bu işin bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmemiştim. Bilerek böyle davranmış değilim. Tamamen istem dışı gerçekleşti. Polisler bana ceza kesileceğini söylediklerinde ise sadece gülüp geçtim. Birkaç gün sonra evime gelen ceza makbuzu beni daha da şaşırttı.” dedi.

“Döner En Sağlıklı Yiyeceklerden Biri”
Bahar Özürün ise dönerin kesinlikle böyle bir etki yapmadığını kaydetti. Dönerin en sağlıklı yiyeceklerden biri olduğunun altını çizen Özürün, “Döner, içine ne katılırsa katılsın; soğan, marul, limon, hiç fark etmez; hiçbir zaman böyle bir etki yaratacak bir yiyecek değil. Aksine en sağlıklı yiyeceklerden biri. Bu nedenle Edin Mehic dostumuza kesilen bu cezanın dönerle bağdaştırılması bizi rahatsız etti. Çünkü döner hiçbir şekilde görgü kurallarını zedeleyecek bir yiyecek değil.” dedi. Özürün, etkinlik sonunda 70 Euro’luk para cezası için hazırlanan temsili çeki de Mehic’e takdim etti.

Ne Olmuştu? Hatırlayalım.
27 yaşındaki Avusturyalı Edin Mehic, 7 Şubat 2016 Pazar günü Viyana’daki Prater Eğlence Parkı’ndaki gezintisi sırasında bir döner büfesinde soğanlı döner yiyip kola içtikten sonra geğirince, yakınlardaki iki Viyana polisi tarafından “görgü kurallarını zedelediği” gerekçesiyle 70 Euro (Yaklaşık 225 TL) para cezasına çarptırılmıştı. Olayı ve ceza makbuzunu Facebook profilinde paylaşan Mehic, bir anda sosyal medyada gündem haline gelmişti.

Haberimizi Görüntülü İzleyin

https://youtu.be/Vtt8kNNWim0

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ