Kanguru Haber

UCB Pharma’ya Yeni Direktör

UCB Pharma’ya Yeni Direktör

Sağlık dünyasının öncü biyoteknoloji şirketlerinden UCB Pharma’nın Nöroloji İş Birimi Direktörü Dr. Falih Kocaman oldu.

Dr. Falih Kocaman, UCB Pharma Nöroloji İş Birimi Direktörlüğü görevinde, epilepsiyi hastaların diğer şeyler gibi birlikte yaşadıkları bir olgu haline getirmek amacıyla çalışacak. Türk Epilepsiyle Savaş Derneği ve Türkiye Epilepsi ve Hasta Yakınları Derneği ile epilepsi eğitimi ve hastalık stigmasının aşılması konularında projeler sürdürmeyi hedefleyen Dr. Kocaman aynı zamanda akılcı ilaç kullanımı, dijitalizasyon ve nöro-davranışsal pazarlama alanlarına odaklanacak.

Dr. Falih Kocaman Kimdir?

Lisans eğitimini 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra mecburi hizmetini Artvin’de yapan Dr. Kocaman, 1987-1991 yılları arasında Anestezi ve Reanimasyon eğitimini Ankara Numune Hastanesi’nde tamamladı.

Türk Tabipleri Birliği UDEK’in kurulmasında görev alan ve ilk genel sekreterlik görevini üstlenen Kocaman, uluslararası alanda gönüllü çalışmalarıyla tanınan Interplast organizasyonuyla değişik ülkelerde ekonomik gücü olmayan hastaların rekonstrüktif cerrahi hizmet almasına destek oldu. 1996 yılında ilaç sektörüne geçen Dr. Kocaman, Schering Alman İlaç’ta Ürün Müdürü görevini üstlendi ve Türkiye’nin ilk tedavi destek hizmetleri servisini kurdu. 2002 yılında İş Birimi Müdürü görevini üstlenen Dr. Kocaman 2007 yılında Schering – Bayer birleşmesi sonrasında şirketin Özel Tedaviler İş Birimi Direktörü pozisyonuna atandı. Hasta destek hizmetlerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde 2014 başında Bayer Evde Bakım Hizmetleri şirketini kuran Dr. Kocaman, 2016 yılında UCB Pharma bünyesine katılarak Nöroloji İş Birimi Direktörü görevini üstlendi.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ