Kanguru Haber

UCB Pharma’ya İki Pazarlama Müdürü

UCB Pharma’ya İki Pazarlama Müdürü

UCB Pharma, İmmünoloji Departmanı ve Nöroloji Departmanı yeni pazarlama müdürleri atandı.

Dünyadaki en yaygın nörolojik hastalıklardan biri olan epilepsi alanında hastaların hayatında değer yaratma amacıyla çalışmalarına devam eden UCB Pharma’nın, Nöroloji Hasta Değer Birimi yeni Pazarlama Müdürü Aslı Elgün oldu.

Ocak 2017 itibariyle görevine başlayacak olan Elgün, epilepsi alanında gerçekleştirilecek çalışmalara yoğunlaşacak. Elgün, epilepsi hakkında toplum genelinde var olan ön yargıları ortadan kaldıracak, bu alanda farkındalık oluşturacak ve hastaların hayatına değer katacak projelere odaklanacak. İstanbul Üniversitesi Biyoloji/Genetik Bölümü’nde 1997-2001 yılları arasında lisans eğitimini tamamlayan Elgün, Kadir Has Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı. Profesyonel hayatına 2001 yılında Sanofi Aventis’te başlayan Elgün, aynı firmada ve ardından Abdi İbrahim’de üstlendiği ürün müdürlüğü görevi sonrasında 2010 yılından itibaren Boehringer Ingelheim’da kıdemli ürün müdürü, proje müdürü ve kilit müşteri yöneticileri ekip liderliği görevlerinde bulundu. İlaç sektöründe toplam 16 yıllık bir satış ve pazarlama deneyimine sahip olan Aslı Elgün çalışmalarını; terapötik pazarlama, pazar analizi, katma değer yaratacak pazarlama projelerinin oluşturulması, pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, dijital pazarlama ve ekip yönetimi gibi alanlarda gerçekleştirdi.

UCB Pharma’da İmmünoloji Hasta Değer Birimi Ürün Müdürü olarak görev yapan Seda Levent Baykara, Pazarlama Müdürü görevine atandı. Baykara yeni görevinde; İmmünoloji kökenli ağır hastalıklar arasında yer alan Romatoid Artrit, Aksiyel Spondilartrit, Crohn Hastalığı ve Psoriatik Artrit’in tedavisinde UCB Pharma’nın sunduğu yenilikçi ve köklü çözümler üzerine yoğunlaşacak.

Baykara, bu hastalıklar hakkında toplumsal bilinç yaratılmasını sağlayacak ve hastalıkların tanı süreçlerinin kolaylaştırılmasını destekleyecek projeleri hayata geçirmeye odaklanacak.
Lisans eğitimini 1999-2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kimya Fakültesi’nde tamamlayan Seda Levent Baykara; Western Kentucky Üniversitesi’nde Liderlik Programı ile Organizasyonel ve Kültürlerarası İletişim alanında, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise İşletme alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Profesyonel iş hayatına 2006 – 2011 yılları arasında Abbott Türkiye’de Ürün Sorumlusu olarak başlayan Baykara, 2011- 2013 yılları arasında da Proje Müdürü olarak çalışmalarına devam etti. 2013 – 2014 yılları arasında da AbbVie’de Dermatoloji Ürün Müdürü olarak görev yapan Baykara; 2014 yılında UCB Pharma bünyesine katılarak İmmünoloji Hasta Değer Birimi’nde Ürün Müdürü olarak çalışmaya başladı. Baykara, son olarak İmmünoloji Hasta Değer Birimi Pazarlama Müdürü görevine atandı.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ