Kanguru Haber

Twitter 10. Doğum Gününü Kutluyor

Twitter 10. Doğum Gününü Kutluyor

Bugüne kadar milyonlarca kişinin hayatına etki etmiş olan Twitter, 10. Doğum Gününü kutluyor.

Twitter’ın kurucularından olan ve bugünkü CEO’su Jack Dorsey’in bir kağıda çizdiği o eskizle başlayan heyecan; 2006’da gerçeğe dönüştü. Jack Dorsey’in 21 Mart’ta attığı o ilk Tweet ile aslında yepyeni bir dünyanın kapıları aralandı. Twitter’ı mesajlaşmak, fikirlerini aktarmak, resimler paylaşmak için kullananların sayısı her geçen gün arttı.

Önce yüzler sonra binler bugünse milyonlarca kişi için Twitter artık hayatın en vazgeçilmez öğeleri arasında yer alıyor. Sabah uyanınca haberleri okumak, merak ettiğimiz kişilerin neler yaptıklarını öğrenmek için Twitter’a başvuruyoruz. Kültür-sanat, eğlence, spor, haber, hava durumu dahil istediğimiz tüm bilgilere Twitter üzerinden ulaşıyoruz. Hatta birçok kurum resmi açıklamalarını yapmak için sadece Twitter’ı kullanarak ne denli saygın bir platform olduğunu bir kez daha vurguluyor.

Sadece dünyada değil Türkiye’de de en önemli platformlardan biri olan Twitter, üyelerinin bu denli ilgisine ve verdiği değere bir karşılık olarak da 10 yıldır en yeni gelişmelerle platformu güncelliyor. Birçok teknolojik yeniliğe imza atan Twitter’ın son 10 yılda dünyada büyük yankı uyandıran “kilometre taşlarına” hep birlikte bakmak ister misiniz?

İşte Sayılarla Twitter…

twitter-10-dogum-gununu-kutluyor-2-kanguru-haber-com-990x660

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ