Kanguru Haber

Türkiye Selfie Çubuğu Kullanımında Dünya Üçüncüsü!

Türkiye Selfie Çubuğu Kullanımında Dünya Üçüncüsü!

Türkiye’nin yüzde 40’ı selfie çubuğu olmadan tatile çıkmıyor, yüzde 26’sı ise “Yeter artık, çubuk görmekten bıktım” diyor.

Seveni de çok, sevmeyeni de… Bazılarımız onsuz tatile çıkmıyor, bazılarımızsa artık onu görmeye dahi tahammül edemiyor… Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkeden katılımcılara “Tatildeyken selfie çubuğu kullanıyor musunuz” ve “Tatildeyken çevrenizdekilerin selfie çubuğu kullanmasından rahatsız oluyor musunuz” sorularına cevaplar arandı. En dikkat çekici sonuçlar şöyle:

Yüzde 40’ımız ‘Çubuksuz Tatile Çıkmam’ Diyor

Türkiye’deki tatilcilerin yüzde 40’ı, “Selfie çubuğum olmadan yola çıkmam” diyor. Cinsiyetlere göre incelendiğindeyse, kadınlar arasında selfie çubuğu kullanma oranı yüzde 43’e kadar çıkıyor.

En Çok Kullanan Üçüncü Ülkeyiz

Dünya genelinde Brezilya (55%) ve Çin’in (%49) ardından selfie çubuğunu en çok kullanan üçüncü ülkeyiz. Çubuğu en az kullananlarsa yüzde 4’le Finlandıyalılar ve yüzde 8’le Danimarkalılar.

En Çok 23-35 Yaş Grubu Kullanıyor

Selfie çubuğunu yüzde 46’yle en çok 23-35 yaş arasındakiler kullanıyor. Bu yaş grubunu yüzde 45’le 18-22 yaşındakiler takip ediyor. Fotoğraf çektirirken en az çubuk kullananlarsa yüzde 27’yle 56-65 yaş arasındaki turistler.

Marmara Çubuk Kullanımda Lider

Coğrafi bölgelere göre yapılan incelemenin sonuçları da dikkat çekici. Araştırmaya göre, Marmara Bölgesi, selfie çubuğu kullanımında zirvede. Marmara’yı Ege ve Karadeniz bölgeleri takip ediyor. İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaşayan turistlerse yüzde 31’lik oranlar selfie çubuğunu en az tercih edenler konumunda.

Yüzde 26’mız ‘Yeter Artık’ Diyor

Diğer yandan çevresindeki tatilcilerin selfie çubuğu kullanmasından rahatsız olanlar da yok değil. Türkiye’deki tatilcilerin yüzde 26’sı, “Yeter artık, selfie çubuğu görmeye tahammülüm kalmadı” diyor. İlginçtir, selfie çubuğunu en çok kullananlar 23-35 yaş arasındaki turistlerken, çubuktan en çok rahatsız olanlar da aynı yaş grubundakiler. Onları, yaşıtlarının selfie çubuğu kullanmasından rahatsız olan 18-22 yaş grubundakiler izliyor. Çubuk kullanımını konusunda diğer turistlere karşı en hoşgörülü olanlarsa, yalnızca yüzde 19’u rahatsız olan 56-65 yaş grubundakiler.

En Çok İngilizler Rahatsız Oluyor

Dünya genelinde ise selfie çubuğundan en çok rahatsız olanlar yüzde 39’la İngilizler. Onları yüzde 34’le Avusturalyalılar, yüzde 31’le ABD’liler ve yüzde 29’la Ruslar izliyor.

Kaynak: momondo

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ