Kanguru Haber

Novo Nordisk Türkiye’ye Yeni Medikal Direktör

Novo Nordisk Türkiye’ye Yeni Medikal Direktör

Novo Nordisk Türkiye’nin Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi.

Diyabet tedavisinde dünya lideri; obezite, hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisinde öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Rabia Demet Özkaya, ilaç sektöründeki kariyerine Schering Alman İlaç Türkiye’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2005 yılında Sanofi’ye transfer olan Özkaya, 12 yıllık kariyeri boyunca Medikal Müdür, Kıdemli Medikal Müdür, Medikal Operasyonlar Müdürlüğü pozisyonlarının ardından 2015 yılından bu yana Paris’te Sanofi global ekibinde Tip 1 Diyabet Global Medikal Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Rabia Demet Özkaya Novo Nordisk Türkiye’deki yeni görevinde klinik araştırmalar, medikal, ruhsatlandırma, farmakovijilans ve kalite konularından sorumlu olacak.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ