Kanguru Haber

Konuşma Sanatı | Cüneyt İngiz

Konuşma Sanatı | Cüneyt İngiz
konusma-sanati-cuneyt-ingiz-2-kanguru-haber.com-454x660

Konuşma Sanatı

Cüneyt İngiz, “Konuşma Sanatı” ile dilin uyanık olmasına, uyanık kalmasına öyle değerli bir katkıda bulunuyor, Türkçe sevdasını öyle güzel sergiliyor ki…

Bilgiyi iyi araştırmış, iyi sıralamış, ayrıntıları incelikle işlemiş… Söz söylemenin, sözü doğru ve etkili söylemenin bir sanat olduğunu bu kitabıyla bir kez daha vurguluyor… Elçin Temel

Cüneyt İngiz Kimdir?

1976 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi.

Müjdat Gezen Çocuk Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyunculuğu hayatına başladı. Daha sonra Oraloğlu Tiyatrosu ile gerek turne gerekse İstanbul’da oyunlarda rol aldı. Oyunculuk hayatına eğitim için ara vererek Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı.

Eğitimine devam ederken seslendirme sanatı ile tanışarak, İstanbul’da çeşitli stüdyolarda seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Halen aktif olarak gerek seslendirme sanatçısı olarak, gerekse de seslendirme yönetmeni olarak çalışmaya devam ediyor.

Eğitimimi bitirdikten sonra İstanbul’a dönerek, Levent Kırca&Oya Başar Tiyatrosu, Ferdi Merter ile Tiyatro Cansın ve daha birçok özel tiyatroda oyuncu olarak görev aldı.

Televizyon deneyimleri arasında; “Kurtlar Vadisi:Pusu” , “Kerem ile Aslı” , “Yolun Sonu” dizileri bulunmaktadır.

Sinema deneyimleri arasında; “Eve Dönüş” , “Reyting Kasabası” filmleri bulunmaktadır.

Ayrıca 20 yıllık diksiyon ve hitabet eğitmendir. Belediye ve özel kurumlarda grup eğitimleri, birebir eğitimler vermektedir.

2014 yılında yazdığı “Konuşma Sanatı” kitabı halen satılmakta ve çok ilgi görmektedir. Serinin ikinci kitabı olan “Anlatma Sanatı” adlı eseri de yazmaya devam etmektedir.

Sayfa Sayısı: 128
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Artshop Yayıncılık

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ