Kanguru Haber

Farkındalıkla Yemek, Farkındalıkla Yaşamak “Tadını Çıkar”

Farkındalıkla Yemek, Farkındalıkla Yaşamak “Tadını Çıkar”
Tadını Çıkar

Tadını Çıkar

Elma yerken neler düşünürsünüz? Bir elmanın içinde bütün dünyanın olduğunu söylesek, ne dersiniz? Farkındalık içinde yemeyi ve yaşamayı öğrenmek, sağlıklı ve huzurlu yaşamanın anahtarıdır.

Dünyaca ünlü Zen ustası Thich Nhat Hahn ve Harvard beslenme uzmanı Dr. Lilian Cheung tarafından yazılmış bu eser, bilgeliğin içine bilimi, bilimin içine bilgeliği harmanlıyor. Bu rehber niteliğindeki kitap sadece kilo problemine çözüm önermekle kalmıyor, aynı zamanda daha tatmin edici bir yaşamın yollarını da gösteriyor.

Kişiselleştirilmiş hedef belirleme, detaylı beslenme rehberi ve farkındalıkla hazırlanmış bir yaşam planı dahil pratik araçlar sunan yazarlar, kemikleşmiş beslenme ve yaşamsal alışkanlıklarımızın köküne inerek onlara bambaşka bir gözle bakmamızı sağlıyor.

“Tadını Çıkar” Kitabı İçin Ne Dediler?
Herkese fayda sağlayacak bir kitap.” – Walter C. Willett, M.D., Eat, Drink and Be Healthy’nin yazarı ve Harvard Halk Sağlığı Okulu, Beslenme Bölüm Başkanı
Tadını Çıkar bilgeliğe bilim, bilime de bilgelik katmış. Farkındalıkla yemek üzerine kullanışlı bir rehber olan bu kitap sağlıklı bir kilo ve daha doyurucu bir yaşama kavuşmanın yolunu gösteriyor.” – Harvey V. Fineberg, M.D., Ph.D., Tıp Enstitüsü Başkanı
Harvard’da beslenme uzmanı olan Lilian Cheung ve Budist öğretmen Thich Nhat Hanh, diyet yapanlara aşırı yemeyi kontrol etmek için Budist farkındalık tekniklerini kullanmaları konusunda önemli tavsiyelerde bulunuyor.” – New York Times

Thich Nhat Hanh Kimdir?
Thich Nhat Hanh, Vietnamlı bir Budist Zen Ustası, şair, âlim ve barış aktivistidir. Peace Is Every Step ve The Art of Power gibi önemli klasikler dahil pek çok kitabın yazarıdır. Hanh, Fransa’daki meditasyon merkezi Erik Köyü’nde yaşıyor ve bütün dünyayı dolaşarak farkındalıkla yaşama sanatı üzerine inzivalara rehberlik ediyor.

Dr. Lilian Cheung Kimdir?
Lilian Cheung, D.Sc., R.D., eğitmen ve Harvard Halk Sağlığı Okulu Beslenme Bölümü’nde sağlık geliştirme ve iletişim direktörüdür. Kendisi aynı zamanda Harvard Halk Sağlığı Okulu’nun gazeteciler, sağlık uzmanları ve tüketicilere yönelik beslenme sitesi The Nutrition Source’un kurucusu ve yayın yönetmenidir. ,

Kitap Adı: Tadını Çıkar
Yazar: Thich Nhat Hanh – Dr. Lilian Cheung
Çeviri: Cenk Volkan
Editör: Işıl Ölmez
Grafik Tasarım: Sevgi Aslan
Kapak Tasarım: Kerem Yavi
Baskı Sayısı: 1.
Baskı Sayfa Sayısı: 320

Not: Koton Kitap etiketiyle yayınlanacak olan “Tadını Çıkar” Farkındalıkla Yemek, Farkındalıkla Yaşamak isimli kitap Mart ayında raflara çıkacak.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ