Kanguru Haber

Büşra Periz, “Bir İstanbul Sabahı” Klibini Yayınladı

Büşra Periz, “Bir İstanbul Sabahı” Klibini Yayınladı

Müzikal başarıya giden yolda küçük yaşta sahne almayı reddeden Büşra Periz, ilk solo çalışması “Bir İstanbul Sabahı”nı yayınladı.

Daha öncesinde Behzat Gerçeker’in “Enbe Orkestrası”nda yer alarak adını duyuran Periz “Albüm ve sahne teklifi yapıldığında çok küçüktüm. O zaman ailemle birlikte karar verdik ve uygun zamanın henüz gelmediğini söyleyerek reddettik” dedi.

Büşra Periz “Yaşım Küçük Olmasına Rağmen Doğrusunu Yaptım”

Küçük yaşta sahne almasıyla gündeme gelenlerin aksine, aynı durumu yaşayan Büşra Periz hem yapım şirketinin albüm teklifini hem de organizatörlerin sahne tekliflerini, yaşının küçük olması nedeniyle reddettiğini söyledi. Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde eğitimini sürdürürken 2008 yılında arkadaşlarıyla söyledikleri “Sonunda Yalnız Kaldım” şarkısının amatör videosu ile Türkiye çapında ün kazanan Büşra Periz, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın “Enbe 2015” albümünde İlyas Yalçıntaş ile birlikte söylemiş olduğu “Olmazsa Olmazımsın” isimli çalışmayla profesyonel müzik hayatına başladı.

Büşra Periz “Eğitimime Ara Vermedim”

Eğitimine ara vermeyen Periz, İstanbul Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitirip şu anda Marmara Üniversitesi’nde Şan ana sanat dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda öğretmenlik mesleğini de sürdüren Periz, İstanbul Teknik Üniversitesi Mini Konservatuarı’nda ve çeşitli üniversitelerin konservatuar sınavlarına keman, piyano ve ses eğitimi dersleri vermektedir.

Türkiye Genelinde 1 Numaraya Yükseldi

3 Adım Müzik etiketiyle “Bir İstanbul Sabahı”nı dijital platformlarda sunan sanatçı “Olmazsa Olmazımsın” isimli çalışmasıyla çeşitli müzik kanallarının ve radyoların listelerinde tüm Türkiye genelinde bir numaraya yükselmiştir. Sözlerini Büşra Periz Ve Ömer Faruk Ertekin’in yazdığı “Bir İstanbul Sabahı”nın müziği yine Büşra Periz’e, aranjörlüğü ise Sezgin Gezgin’e ait. Ud kayıtlarını Hakan Altun’un yaptığı çalışma Bora Çifterler’in yönetmenliğinde kliplendirildi.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal  medyada  paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi  Twitter  üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden  @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ