Kanguru Haber

Azem 3 : Cin Tohumu Filminin Müziği Yayınlandı

Azem 3 : Cin Tohumu Filminin Müziği Yayınlandı

Azem serisinin 3. filmi olan “Cin Tohumu” vizyona girmek için gün sayarken merakla beklenen filmin müziği yayınlandı.

Sinema endüstrisinde, yaptıkları “Azem” serisi ile büyük ses getiren Retropro yapımdan şimdi de, izleyicinin hikayeleriyle dahil olduğu “Azem 3 : Cin Tohumu” filmi 8 Nisan 2016’da vizyona giriyor. İzleyicinin hikayeleri arasından seçilen bu dehşet senaryonun en önemli özelliği ise; film çekimlerinin, hikayenin geçtiği mekanda gerçekleşmiş olması.

Cinlerin İşini Merak Eden Var Mı?

“Azem 1 : Cin Karası” ve “Azem 2 : Cin Garezi” ile korku sinemasında olay yaratan serinin üçüncüsü “Azem 3 : Cin Tohumu”, izleyiciden gelen hikayelerin değerlendirilmesi sonucu vizyona girmesiyle farklılaşıyor. Anadolu’nun en dehşet beş bin hikayesinin bir kampanya ile toplanması da sinemacılık alanına farklı bir boyut katıyor. Araştırmacı sinemacılık temasına örnek teşkil eden “Azem 3 : Cin Tohumu” filmi; cinlerin işini merak edenleri, dehşete düşecekleri bir senaryo eşliğinde hikayenin geçtiği mekana davet ediyor.

Adı Özellikle Gizli Tutulan Köy Ve Mekan

Retropro yapımcıları Özgür Akbaş ve Volkan Akbaş, 2015 yılının Kasım ayında, sosyal medya üzerinden “GERÇEK CİN HİKAYELERİ ARIYORUZ!” başlığı altında bir çağrıda bulundu. Oluşturulan mail hesaplarında, Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden çeşitli efsaneler, yaşanmış ve yaşanmaya devam eden gizemli olaylarla alakalı bir çok bilgi ve kayıt toplandı.

Hikayenin Geçtiği Mekan Çekimler Öncesinde Dini Usüllere Göre Okundu

Beş bin’e yakın başvuru arasından, titiz bir araştırma grubu çalışmasıyla, Orta Anadolu’da Kızılırmak kenarında bir köyde yaşayan Abdullah Ş.’ nin (48), gönderdiği fotoğraf ve video kayıtları en iddialı hikaye olarak değerlendirildi. Abdullah Ş.’nin köyünün adı ve olayın geçtiği mekan; köy sakinlerinin hak ve hürriyetleri düşünülerek özellikle gizli tutuldu. Olay yerinde danışman hoca ( Veysi ALIŞKAN ) ile yaklaşık bir hafta süren ön çalışma yapan ekip, hikaye belgelerinin Cin gerçeği olduğu kanısına varınca 3. filmin adı belirlendi:

Hangi Dehşet Olaylara Tanık Olacaksınız?

•    1917 yılında Orta Anadolu’da, Kızılırmak kenarında bir köyde gerçekleşen iki yakın aile arasında başlayan ve sonrasında tüm köyün senelerce süren gizemli olayların ortasında kalmasına
•    Cinler ile köy halkını birbirlerinden kız alıp verecek ve birbirlerinin cenazesine katılacak kadar yakınlaşmasına
•    Bir çok ulema, hüddam aracılığı ile cin kabileleri ve köyün önde gelenleri arasında yapılan ruhani anlaşmalara
•    Ve bugün halen köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında görülmeye devam eden tuhaf olaylara

Yönetmen-Görüntü Yönetmeni: Hürcan EMRE YILMAZER
Senaryo: Gökhan GÖK, Cihan BERK BERKABAN
Yapımcı: RETROPRO
Oyuncular: Veysi ALIŞKAN, Muhammet KULU, Yeşim EGEMEN, Nurettin ÖRÜK, Revşan GENÇ, Burak Ramazan DEMİR, Tahir ULUBAYRAK, Nurdan TAŞ.
Müzik: Demir BARAN KUTLU

Azem 3 : Cin Tohumu Filminin Müziğini dinlemek için: https://youtu.be/rlk87GkCds4

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ