Kanguru Haber

AİFD’den “Dünya Sağlık Haftası”nda Yenilikçi İlaç Vurgusu

AİFD’den “Dünya Sağlık Haftası”nda Yenilikçi İlaç Vurgusu

Her yıl 7-13 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Dünya Sağlık Haftası” kapsamında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) bir mesaj yayınladı.

AİFD,  insanlığın daha sağlıklı bir yaşama ulaşması, yaşam kalitesinin artırılması ve yaşam süresinin uzatılması hedefine yönelik olarak tüm üyeleri ile birlikte sürekli çalıştıklarını ifade etti.

AİFD, “Dünya Sağlık Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında “inovasyonun”, bilimdeki ilerlemenin insan sağlığına yararlı yeniliklere dönüştürüldüğü bir süreç olduğuna dikkat çekerken, yenilikçi ilaç sektörünün artan sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek potansiyele ve altyapıya sahip olduğunu ve tüm dünyada hastalar için etkin tedaviler geliştirmenin yanı sıra, ülkelerin ekonomileri için de değer yarattığını belirtti.

AİFD açıklamasına şöyle devam etti:

“Dünya Sağlık Haftası” kapsamında tüm insanlığın ortak isteği olan sağlıklı yaşam adına AİFD ve üye şirketler olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm dünyada yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında yenilikçi ilaçları insanlığın hizmetine sunmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz. Yenilikçi ilaç firmaları, yaşam kalitesini yükseltecek yeni ilaç ve tedaviler geliştirmek amacıyla her yıl dünya çapında 140 milyar dolardan fazla Ar-Ge yatırımı yapıyor ve hastalıkların tedavisinde kullanılan yeni ilaçların geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyor. Uzun araştırmalar sonucu hastaların kullanımına sunulan yeni ilaçlar, her yıl milyonlarca insan için umut oluyor, hayat kurtarıyor, daha uzun bir ömrü, daha kaliteli ve daha aktif sürdürmeye katkı sağlıyor.

Dünyada ortalama yaşam süresinin uzaması ve yaşlı nüfus oranının giderek artması ve bunlara ikincil sosyo-ekonomik değişimler sonucunda, sağlık hizmetleri 21. yüzyılda başta devletler olmak üzere, tüm insanlığın en önde gelen konuları arasında yer alıyor. Ortalama yaşam süresinin uzamasıyla ilerleyen yaşlara özgü sağlık sorunları ve kronik hastalıklara maruz kalma olasılığı, tüm dünya ülkeleri gibi ülkemizin de bir gerçekliği. Yenilikçi ilaçlar hastaların daha uzun, daha kaliteli ve daha aktif yaşamalarını sağlıyor, çözümsüz olduğu düşünülen hastalıklar için çözüm sunuyor. Yapılan araştırmalar Türkiye’de ortalama yaşam süresinin yenilikçi ilaçlar sayesinde 3 yıl arttığını ortaya koyuyor. Bu bağlamda, Türkiye’deki hastaların ihtiyaç duydukları ilaçlara gelişmiş dünya ülkeleriyle aynı anda ve aynı kalitede erişiminin sağlanması çok önemli.

AİFD olarak, ülkemizde de bu konudaki farkındalık ve duyarlılığın artması için üzerimize düşen görevi yapmaya devam ediyor ve “Dünya Sağlık Haftası” kapsamında tüm insanlığa sağlıklı ve uzun bir hayat diliyoruz.”

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @kanguruhaber hesabından, Instagram üzerinden @kanguruhaber hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ